Upravit stránku

TOO <<R.W.S. Wheelset>> - Technologie pro výrobu železničního dvojkolí

V letech 2014-2016 byla realizována nová linka na obrábění železničních os a montáž dvoukolí  u společnosti RWS Wheelset  v Kazachstánu ve městě Ekibastuz. Generálním dodavatel a partnerem byla česká firma ALTA a.s. a na dodávkách se podílely desítky českých a slovenských dodavatelů.

Jako řídící systém linky byla realizována zařízení firmy Siemens, se kterými komunikuje SCADA systém Reliance 4 pomocí OPC Serveru Simatic NET. Pro komunikaci s jednotlivými řídícími sytémy byla využita topologie kruhu s využitím optického vlákna a zařízení Siemens SCALANCE. SCADA systém je provozován na 3 stanicích, které jsou vzájemně plně zástupné a vyměňují si informace mezi sebou pomocí síťového propojení na odděleném segmentu sítě od technologických dat.

Základním úkolem bylo monitorovat činnost celé linky včetně jednotlivých zařízení na lince a to na několika vnořených úrovních:

  • Přehled celé technologie – informace o pohybu výrobků v lince (monitorování možných pozic výrobku)
  • Jednotlivé technologické celky – informace o jednotlivých zařízeních včetně transportního systému (informace o stavu a poruchách) – stejné obrazovky jako na jednotlivých OP
  • Jednotlivá zařízení – informace o stavech zařízení, alarmových stavech, stavech jednotlivých pohonů a senzorů.
  • Detailní informace o jednotlivých pohonech a senzorech.

Spolu s výrobkem se celou linkou nesou informace o parametrech výrobku, o jeho cestě linkou od vstupů do linky až k expedici. Tyto informace se průběžně ukládaly a aktualizovaly v tabulkách SQL databáze (Microsoft SQL Server) a následně sloužily pro tvorbu výstupních reportů o výrobě a pro další zpracování na úrovni cechu nebo celého podniku. Systém komunikuje s informačním systémem na cechu výroby železničních kol a na základě přečtení čárového kódu na výrobku si z tohoto IS vyčítá informace o kolech, které slouží jako důležité parametry pro výsledný report o výrobku slisovaného dvoukolí.

Řídicí systém:18 x Siemens S7-300
Vizualizace:Reliance 4

 

Topologie projektu
Část přehledu technologie

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti