Upravit stránku

Vizualizace a řízení výroby sladu ve sladovně Gladfield Malt (Nový Zéland)

Gladfield Malt je rodinná sladovna nacházející se na jižním ostrově Nového Zélandu východně od Christchurch. Produkcí svého vysoce kvalitního sladu, vyráběného ze šlechtěného sladovnického ječmene, zásobuje nejen pivovary a palírny na Novém Zélandu, ale i za jeho hranicemi.  Část takto vyrobeného sladu dále spravovává ve své privátní pražírně a na 100 % přírodní bázi z něho vyrábí vysoce kvalitní speciální pražené slady pro výrobu piva, whisky a jiné potravinářské účely.

V roce 2012 proběhla první instalace vizualizace se sw Reliance 4, a to pro monitorování řídícího systému výroby praženého sladu. Jedná se o autonomní zařízení s unikátní technologii výroby karamelového a barevného sladu s kapacitou 1 tuny na cyklus. Pro řízení byl použit řídící systém Allen-Bradley řady CompactLogix první generace. Vlastní komunikace se sw Reliance je uskutečněna pomocí OPC serveru RS Linx. 

Na základě první úspěšné instalace byla na počátku roku 2016 realizována a zprovozněna sladovna s kapacitou 20.000 tun za rok. Sladovna je soubor technologických zařízení, kde se postupně mění zrno (ječmen, pšenice, žito...) na slad, což je jedna ze základních surovin pro výrobu piva. V našem případě se jedná o 3 technologické části máčírna, klíčírna a hvozd. Každá technologická část má vlastní řídící systém Allen-Bradley řady CompactLogix 5370 druhé generace a operační panel řady PanelView Plus 6. Vše je propojeno přes optickou síť EthernetIP do velínu, kde jsou umístěna dvě monitorovací redundantní PC s aplikací v sw Reliance 4. Obě pracoviště PC jsou dvoumonitorová v rozlišení Full HD 1920 x 1080. Spojení s PLC je opět realizováno přes OPC server RS Linx.
Řídicí systém:

1x Allen Bradley CompactLogix 1769-L3x

8x Allen Bradley CompactLogix 1769-L2xER

Vizualizace:Reliance 4

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti